Ubytovanie

Trojpodlažný bezbariérový objekt Špecializovaného zariadenia s výťahom spĺňa všetky požiadavky aj náročných klientov, ktorí chcú dôstojne a harmonicky prežiť svoj ďalší život. Aj imobilní klienti majú možnosť voľného pohybu na vozíčkoch, alebo za pomoci odborného a vždy ochotného personálu, ktorý svoju prácu vníma ako poslanie sprevádzané pokorou a úctou ku klientom.

Špecializované zariadenie  ponúka jednolôžkové a dvojlôžkové izby, ktoré sú vybavené  elektrickým polohovateľným systémom,   súčasťou sú  nočné stolíky s lampou, kreslami, stolíkom, skrine s úložným priestorom pre osobné veci. Na stenách visia obrazy, ktoré si môžu klienti doplniť osobnými obrazmi s rodinami. Podlaha je z kvalitného linolea v pastelových farbách. Štandardom vybavenia izieb sú rozhlasové a televízne prijímače. Zariadenie izieb je prispôsobené zdravotnému stavu klienta. Súčasťou je i komfortné sociálne zariadenie vrátane WC, sprchovacieho kúta, madiel, zrkadiel, skriniek na hygienické potreby a elektrického ohrievača. Každá izba na požiadavku klienta môže byť vybavená chladničkou, ktorej obsah je denne kontrolovaný personálom. Z každej izby je východ na priestranný balkón. Pohyb po priestranných chodbách klientom uľahčujú madlá umiestnené na stenách.

  • Celý objekt budovy i okolia je bezbariérový. Aj imobilní klienti majú možnosť voľného pohybu buď na vozíčkoch, alebo za pomoci personálu
  • Spoločné priestory pôsobia príjemne a sú takisto prispôsobené potrebám klientov
  • Vytvorené sú i podmienky na naplnenie duchovného života zriadením kaplnky a voľnočasových aktivít klientov
  • Špecializované zariadenie má kapacitu 48 lôžok

V roku 2017 vznikla v objekte nová trojpodlažná budova so štatútom Zariadenie pre seniorov s počtom klientov 40. Zariadenie pre seniorov ponúka dvoj lôžkové s príslušenstvom – wc bezbariérové a kúpeľňu. Izby sú  vybavené štandardným zariadením, posteľ polohovacia elektrická s antidekubitným matracom. V izbe sú nočné stolíky, malý stôl s stoličkami a každý klient má osobitnú skriňu na uloženie svojich osobných vecí. Úprava izby je možná podľa požiadaviek klientov. Súčasťou každej izby je balkón s výhľadom na Slnečné jazerá.  Celý objekt je bezbariérový a s výťahom. Na prízemí je spoločenská miestnosť a jedáleň, kde sa podáva strava klientom. Súčasťou objektu je aj rehabilitačná miestnosť, ktorú využívajú aj klienti Špecializovaného zariadenia .